Hydrulicy - forum o ogrzewaniu

Forum hydraulików.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-12-23 00:44:05

Hydraulik

Administrator

Punktów :   

Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej

Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej to proces zachodzący w każdym mieszkaniu czy domu posiadającym kuchnię i łazienkę. Trudno sobie bowiem wyobrazić, by do mycia naczyń czy kąpieli używano tylko i wyłącznie zimnej, niepodgrzanej wody. Wprawdzie niektórzy z lubością przedstawiają powiedzenie, iż "zimna woda zdrowia doda", co nie zmienia jednak faktu, że lodowate kąpiele w czasie zimy nie są najrozsądniejszym pomysłem, zwłaszcza dla osób niezbyt zahartowanych. Aby cieszyć się możliwością wzięcia gorącego prysznica należy zainstalować w swej łazience (albo innym pomieszczeniu) bojler. Bojlery, czyli podgrzewacze wody są w dzisiejszych czasach sprzętem wręcz niezbędnym. Istnieje wiele ich typów. Część bojlerów ogrzewana jest bowiem przy pomocy gazu (wbudowane są w nich palniki gazowe), inne zaś funkcjonują dzięki użyciu prądu (czy grzałki elektrycznej). O tym, jaki bojler jest odpowiedni dla naszego mieszkania stwierdzą najpewniej wykształceni w tym temacie fachowcy, biorąc oczywiście pod uwagę nasze osobiste preferencje.

Offline

 

#2 2008-12-23 01:03:49

Installer

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej

Podczas instalacji bojlera ważne jest, by zwrócić uwagę na jego poprawne podłączenie wszystkich elementów ogrzewacza, oraz jego odpowiednie zabezpieczenie. Istnieją bowiem przypadki, że w wyniku nieprawidłowego zamontowania bojler po prostu wybuchał. Jest to o tyle niebezpieczne, iż w urządzeniu tym znajduje się przecież stale gorąca woda, a jego niespodziewany wybuch może spowodować mniej lub bardziej trwałe, ale na pewno bardzo nieprzyjemne, obrażenia ciała osób znajdujących się blisko wadliwego bojlera. Nie trudno zaprzeczyć, że ogrzewanie ciepłej wody użytkowej jest niezwykle ważne w codziennym życiu, jednak należy robić to zachowując wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Nowoczesne bojlery są wyposażone w zawór bezpieczeństwa, który powinien gwarantować, że woda w ogrzewaczu nie zostanie przegrzana i nie doprowadzi do wybuchu urządzenia. Bywa jednak, że zbyt nieodpowiedzialny instalator doprowadza do tragedii, a jego niedbale wykonana praca przyczynia się do zniszczenia wartego kilkaset złotych urządzenia.

Offline

 

#3 2012-03-03 13:38:17

rafa1

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej

Witam serdeczni . Mam problem z zaworem bezpieczeństwa przy bojlerze ,kiedy woda się nagrzewa zaczyna kapać . Ciśnienie w sieci mam 3 bary .Zauważyłem że podczas palenia w piecu ciśnienie na kranie ciepłej wody rośnie do 6,7 bara i otwiera się zawór .POMOCY.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwczasy w Mikoszewie